capelets شهرهای هرمزگان اردیبهشت بیشینه دما

capelets: شهرهای هرمزگان اردیبهشت بیشینه دما کمینه بیشینه دمای هوا هواشناسی

گت بلاگز وب‌گردی سردرد را با این مواد غذایی ضربه فنی کنید!

کسانی که از سردردهای مکرر زحمت می‌برند می‌دانند این نوع دردها به شکل باورناپذیری، غیرقابل تحمل هستند.

سردرد را با این مواد غذایی ضربه فنی کنید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سردرد را با این مواد غذایی ضربه فنی کنید! به گزارش تیم خبر رسان تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک و .. خبرگزاری میزان، کسانی که از سردردهای مکرر زحمت می برند می دانند این نوع دردها به شکل باورناپذیری، غیرقابل تحمل هستند.

عبارات مهم : سردرد
ولی قبل از آن که جهت تسکین این دردها سراغ مصرف قرص بروید بهتر است دلایل سردردتان را بیابید و از راه های بهتر و طبیعی تری جهت اصلاح آن اقدام کنید. می توانید مصرف مواد غذایی زیر را امتحان کنید.

هندوانه

از آنجا که یکی از علل سردرد می تواند کم آبی بدن باشد، قبل از مصرف هر قرصی، مواد غذایی آبدار مانند هندوانه را امتحان کنید. هندوانه و بسیاری از میوه ها و سبزیجاتی که حاوی آب فراوان هستند، مواد معدنی مهمی مثل منیزیم را نیز که به اصلاح سردرد کمک می کند درخود دارند.

قهوه

این مایع قهوه ای رنگ که بسیاری از ما آن را می نوشیم مدت هاست در دید عمومی، یک داروی ضد سردرد به شمار می آید. درواقع بسیاری از قرص های سردرد، حاوی کافئین هستند. کافئین باعث جمع شدن رگ های خونی مغز می شود و در نتیجه ما درد کمتری احساس می کنیم. با این حال رعایت تعادل اهمیت زیادی دارد؛ لیکن مصرف زیاد قهوه، با زیاد کردن ادرار به کم آبی بدن و در نتیجه سردرد منجرمی شود.

نان گندم

کسانی که رژیم غذایی کم کربوهیدراتی دارند ممکن است از سردردهای مکرر زحمت ببرند، لیکن این نوع رژیم غذایی ذخیره گلیکوژن بدن ـ منبع عمده انرژی مغز ـ را کم کردن می دهد. این شرایط، به از دست دادن مایعات بدن و کم آبی منجر شده است و سردرد را به دنبال دارد. افزودن کربوهیدرات های پیچیده مثل نان گندم، میوه ها یا ماست به رژیم غذایی از آنجا که به آزاد شدن سروتونین بیشتری منجرمی شود می تواند در اصلاح شرایط سلامت این افراد نقش داشته باشد.

بادام

تحقیقات نشان می دهد منیزیم موجود در بادام با آزاد کردن رگ های خونی به اصلاح سردرد کمک می کند. جهت کسانی که از سردردهای میگرنی زحمت می برند، یک رژیم غذایی غنی از منیزیم می تواند تسکین دهنده بسیارخوبی باشد. مصرف بادام، موز، آووکادو و برنج، دریافتی منیزیم را زیاد کردن می دهد.

سس تند سالسا

شاید عجیب به نظر برسد، ولی غذاهای پرادویه مثل سس سالسا یا فلفل تند می تواند به اصلاح بسیار سریع تر سردردهای مرتبط با سینوس ها کمک کند. غذاهای پرادویه مسیرهای تنفسی را باز می کنند، به همین علت مصرف آنها به اصلاح سردردهای سینوسی منجرمی شود.

ماست

وقتی سرتان تیر می کشد در واقع بدنتان تلاش می کند از این راه به شما بگوید جهت عملکرد درست به کلسیم نیاز دارد. وجود مواد غذایی حاوی کلسیم فراوان مثل ماست بدون چربی در رژیم غذایی یا پروبیوتیک های بافایده بدون چربی و قند زیاد به اصلاح این نوع سردرد کمک می کند.

دانه کنجد

این دانه های کوچک حاوی مقادیر فراوانی ویتامین E هستند که به تثبیت سطح هورمون استروژن در بدن زنان کمک و از میگرن پیشگیری می کند. ویتامین E به اصلاح گردش خون نیز کمک می کند. دانه های کنجد همچنین غنی از منیزیم هستند.

اسفناج

ثابت شده است است اسفناج فشارخون را کم کردن می دهد؛ بنابراین اگر سردرد دارید، خوردن سالادی را که به جای کاهو در آن از اسفناج استفاده شده است هست، امتحان کنید.

منبع: جام جم آنلاین

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سردرد | اسفناج | هندوانه | هندوانه | رژیم غذایی | مواد غذایی | دلایل سردرد | سردرد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog