capelets شهرهای هرمزگان اردیبهشت بیشینه دما

capelets: شهرهای هرمزگان اردیبهشت بیشینه دما کمینه بیشینه دمای هوا هواشناسی

گت بلاگز انتخابات امروز بااهمیت ترین دغدغه مردم بیکاری است ، روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار ندارد

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در سال های اخیر دیده شد که روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفته هست؛ البته هیچ گاه نمی خواهم منکر زحم

امروز بااهمیت ترین دغدغه مردم بیکاری است ، روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار ندارد

به گزارش گروه انتخابات گروه تحریریه سایت جوان؛ محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با ایرانیان خارج از کشور از طریق برنامه کشور عزیزمان ایران 96 شبکه جام جم، اظهار داشت: هر ایرانی نسبت به جامعه خودش نظراتی دارد و دوست دارد مردم عزیز ایرانی بتوانند هر لحظه با افتخار و سرفراز باشند.

عبارات مهم : ایران
وی افزود: طبیعتا هنگامی که پرسشها و پرسشها را می بیند نسبت به آنها دغدغه مند می شود، خصوصا اگر احساس کند می تواند نسبت به آن ها کاری انجام دهد. قلب هر ایرانی فارغ از اینکه در داخل یا خارج از کشور زندگی می کنند، جهت این سرزمین می تپد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: در سال های اخیر دیده شد که روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفته هست؛ البته هیچ گاه نمی خواهم منکر زحمات عزیزان شوم آیا که این خارج از انصاف است ولی هر کاری یک معدل و نتیجه ای دارد. جمع بندی من از عملکرد امروز دولت نیز جمع بندی مناسبی نیست.

قالیباف ادامه داد: امروز دغدغه دولت، دغدغه مردم نیست. دولت ها هر لحظه تلاش دارند در شرایط مشکل که جهت مردم به وجود می آید، به حمایت و کمک مردم بیایند. ما معتقدیم امروز مردم ما دغدغه هایی دارند که بااهمیت ترین آنها بحران اقتصادی کشور هست. همچنانکه بحران اقتصادی باعث شده است است که چالش های جدی در عرصه اجتماعی پیدا کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: امروز با بیکاری مفرط، گرانی و رکود بازار روبرو هستیم؛ همچنین در چالش های اجتماعی موضوعاتی مثل اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، اختلاف طبقاتی و مهاجرت مردم را زحمت می دهد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه افزود: اعتقاد من بر این است که بخش قابل توجهی از این آسیب های اجتماعی ریشه در چالش ها و پرسشها اقتصادی دارد؛ در کنار این دو عنوان باید به مسئله مهم محیط زیست نیز توجه داشت. «ما دچار بحران جدی آب در کشور هستیم، در کنار آن معضلی همچون آلودگی هوا در کلانشهرها وجود دارد که ریشه در وسایل نقلیه متحرک دارد. در حقیقت منشا آلودگی در کلانشهرها عمدتا به مواد شیمیایی، سوخت، حمل و نقل، کوره ها و … بر می گردد و بخشی از آلودگی نیز به ریزگرد ها مربوط می شود که دارای منشا داخلی و خارجی هست. همه این موارد کیفیت زندگی را خصوصا جهت طبقه محروم کم کردن داده است.»

قالیباف بر همین اساس اضافه کرد: این مباحث یا دغدغه دولت امروز ما است یا نیست؛ اگر دغدغه دولت نیست که اشکال بزرگی است ولی اگر این مباحث دغدغه دولت هست، باید پاسخ دهد آیا نتوانسته این دغدغه ها را حل و فصل کند؟ البته نمی گوییم این دغدغه ها باید در کمترین وقت ممکن حل شود ولی مردم از دولت یازدهم توقع دارند حداقل روند بهبودی را در عرصه های متفاوت ببینند؛ این در حالی است که شاخص ها نشان می دهد این روند به سمت مثبت شدن حرکت نمی کند.

وی ادامه داد: طبیعتا هنگامی که من به عنوان ایرانی چنین شرایطی را می بینیم، احساس می کنم در این زمینه ها تجربه ای دارم و حس می کنم می توانم با کمک مردم این روند را عوض کردن دهم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: حتما ایرانیان خارج از کشور به شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران رفت و آمد می کنند و تحولات را می بینند؛ بعضی ایرانیان مقیم خارج از کشور که سال های طولانی در خارج بوده اند، به جدی دلسوز هستند که نکات و پیشنهادات خود را به ما انتقال یافته می کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: اگر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را با یک دهه قبل مقایسه کنیم شاهد هستیم این تحول رخ داده است ولی آیا این تحولی که در پایتخت کشور عزیزمان ایران با همه مشکل ها به وجود آمد، در کشور رخ ندهد؟

قالیباف تصریح کرد: دولت یازدهم با نوع نگرش خود عملا مردم و ظرفیت های مردمی را از مدار حل پرسشها خارج کرده هست. هم اکنون ما کمتر شاهد هستیم که مردم در تصمیم گیری ها همکاری داشته باشند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر بیکاری معضل ما است باید بدانیم بیش از 80 درصد ایجاد شغل در دست مردم و بخش شخصی هست. در یک نگاه کلی شاهد هستیم هم دولت تحرک مورد نیاز را ندارد، هم نوع زندگی، رفتار، خو و خصلتی که در دولت وجود دارد از سوی جامعه پذیرفته شده است نیست.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر همین اساس عنوان کرد: مردم دوست دارند مدیران را ببینند و گاها با آن ها رو در رو حرف بزنند. در کشور اسلامی نباید بین مدیران ارشد با عموم جامعه تفاوت فاحشی وجود داشته باشد؛ این خوی و خصلت در فرهنگ ایرانی و اسلامی در طول تاریخ هر لحظه وجود داشته است که باید به آن توجه کنیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: می بینیم عمدتا می گویند راجع به فلان مسئله منابع نداریم. این در حالی است که عدد و رقم نشان می دهد اگر کشور عزیزمان ایران یک درصد جمعیت دنیا را دارد، در برابر پنج درصد منابع را در اختیار دارد. در حوزه نفت و گاز به تنهایی رتبه اول را در دنیا داریم ولی این وضع ما در خوزستان هست.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم در حاشیه اهواز می بینند لوله های نفت و گاز از زیر پای آنها عبور می کند ولی آب شرب ندارند! این به خاطر ضعف مدیریت است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: جهت بعضی مباحث می گویند نمی شود، این در حالی است که حتما می شود. علت نشدن در این دولت آن است که رویکردهای دولت جهت نسل دوم است این در حالی است امروز در دنیا نوع مدیریت، مدیریت نسل چهارمی هست. در مدیریت نسل چهارمی اجرای پروژه ها بیش از ده برابر سرعت گرفته و هزینه ها به یک چهارم کم کردن پیدا کرده اند. همچنین ارزش افزوده ها حداقل بیش از سه برابر شده است است ولی امروز خبری از این نوع مدیریت در کشور نیست.

وی ادامه داد: معنی همه این حرف ها آن است که باید به اوضاع موجود آخر داد و یک تغییری در روند مدیریت فعلی جهت حل پرسشها ایجاد کرد.

قالیباف همچنین افزود: در کمتر از دو سال قبل چند فارغ التحصیل بسیار خوب و با سواد و با توانایی و توانایی های خوبی بودند که احساس کردند دیده نمی شوند. در همان وقت در خارج از کشور نیز پیشنهاداتی جهت آنها وجود داشت؛ این جوانان به نیوکاسل رفته بودند و بعد که با آنها تماس گرفتیم، دوباره بعد از سه – چهار سال برگشتند و یک کاری را شروع کردیم. باور نمی کنید که در رشد اقتصادی آن کار، این نرم افزار چه تحولی را در بخش حمل و نقل کشور ایجاد کرد. این موارد از ظرفیت های خوبی بود که اگر آنها را از دست دادیم، بعد مطمئن باشید سرمایه های انسانی و مادی را از دست می دهیم

«اگر پای وقت ایستادیم و روز، ماه و هفته جهت ما معنی داشت، نخواهیم گفت جهت فلان مسئله 40 سال و جهت بعضی پرسشها 100 سال وقت می خواهیم که این پرسشها را حل کنیم. حرف از 40 سال و 100 سال زدن در دنیا امروز هیچ معنی ندارد! امروز در دنیا وقت لحظات و روزها است که باید قدر آن ها را بدانیم.»

وی با بیان اینکه کسی که مردم به عنوان مدیر دولت به او اعتماد می کنند، نباید غیر از دغدغه مردم دغدغه دیگری داشته باشد، گفت: امروز بااهمیت ترین دغدغه مردم بیکاری است از این رو بااهمیت ترین برنامه من پیگیری به اشتغال هست. به مردم عزیز کشور عزیزمان ایران متعهد شدم پنج میلیون شغل را با یک برنامه مدون در طول دوره چهار ساله ایجاد کنیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا با مدیریت من آشنا هستند و می دانند به عنوان نمونه در یک پروژه گفتیم که پروژه را در این وقت شروع می کنیم و این وقت به آخر می رسانیم. راجع به ایجاد پنج میلیون شغل نیز در صورتی که توفیق خدمت پیدا کنیم از روز اول تابلو مربوط به ایجاد شغل را روشن خواهیم کرد تا مردم ببیند در هر هفته، ماه و سالی که گذشت چند شغل، در کجا شکل می گیرید.

قالیباف بر همین اساس یادآور شد: ما باید ببینیم موانع پیش روی ایجاد اشتغال چیست؟ بااهمیت ترین مانع که اولویت مهم ما به شمار می رود آن است که 4 درصد افراد در جامعه اجازه نمی دهند مسئله 96 درصد مردم حل شود. این 4 درصد کسانی هستند که می خواهند منافع مهم کشور را بدون هیچ تلاش و زحمتی، تنها با واسطه، رانت، حوزه نفوذ، جوسازی و فساد اداری، مالی و تاثیرگذاری در سیاست ها به دست بیاورند.

وی در ادامه افزود: آنها کسانی هستند که قاچاق کالا می کنند؛ همچنانکه 25 میلیارد دلار قاچاق کالا در کشوری که تراز بازرگانی اش در حوزه صادرات و واردات نزدیک به 50 میلیارد دلار هست، رقم بسیار بزرگی هست. این حجم قاچاق همه تولیدکنندگان، تجار و پیمانکاران را منهدم می کند.

قالیباف خاطرنشان کرد: گروه دوم دلالان زالو صفتی هستند که زحمت و دسترنج دیگران را می برند. واسطه ها و دلالان محصول را از کشاورز می خرند و بیش از پنج – شش برابر سود می برند؛ این در حالی است که گاهی تولید کننده ها نمی توانند هزینه خودشان را از این محصول به دست بیاورند. عجیب تر این است که مردم باید همین کالا را با گرانی بخرند ولی این دلال ها این وسط بیشترین منفعت را می برند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: این افراد دشمن تولید در کشور و دشمن رشد کشور هستند. این افراد نمی خواند هیچ گاه کشور عزیزمان ایران در عرصه اقتصادی افتخار آمیز شود.

وی افزود: سومین قشر وارداتچی ها هستند؛ کسانی که با حوزه های نفوذ خود هر کالای مضر و غیر مهم را از مجراها و مسیرهای غیر قانونی وارد کشور می کنند؛ در واقع آن ها از خلا قانونی استفاده می کنند و قانون را دور می زنند.

قالیباف با اشاره به اینکه این 4 درصد سایه خود را بر مراکز تصمیم گیری و قدرت انداخته اند به گونه ای که اکثر بخشنامه ها و سیاست ها به نفع این 4 درصد است و در این عنوان رابطه ها بر کار حاکم هست، بیان کرد: فرقی بین اولویت اول و دوم جهت ما نیست آیا که هر دو اولویت مهم هستند. کسانی که پول، پارتی، رسانه دارند ترساندن و تخریب می کنند، آبرو می برند و تهمت می زنند.

وی همچنین تصریح کرد: این افراد به حدی پر رو هستند که در رسانه ها شاهد بودیم هنگامی که کمتر از یک سال قبل دختر من ازدواج کرد، یک مجلس خیلی عادی مثل یک کارمند برگزار شد و همه میهمانان این مجلس را دیدند ولی در رسانه ها یک عروسی مجلل دیگری را گذاشتند و گفتند این عروسی دختر قالیباف است! این افراد حریم شخصی قائل نمی شوند، دروغ می گویند، جو سازی و تخریب می کنند و تهمت می زنند

قالیباف ادامه داد: افتخار ما این است روزی که سرزمین مورد تجاوز دشمن قرار گرفت، جان خود را کف دست گذاشتیم و به عنوان سرباز با افتخار به میدان جنگ رفتیم؛ امروز هم جهت دفاع از کشور با افتخار حاضر هستیم آبروی خود را کف دست بگذاریم و با این افراد مبارزه کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایرانی با هر گرایش، سلیقه، دین و مذهب و با هر قومیتی، ایرانی است و همه جهت ما عزیز هستند، گفت: ما هرگز بین این ها تفاوتی قائل نیستیم؛ سرمایه ایرانی های مقیم خارج از کشور بالغ بر 500 میلیارد دلار هست. اگر دولت ها می توانستند این بستر را فراهم کنند که آنها با اطمینان از سرمایه ها خود وارد کشور شوند و موانع قانونی را حل کنیم، کارها بزرگی قابل انجام بود.

وی با بیان اینکه مادر دولت مردم موانع قانونی سرمایه گذاری ایرانی های مقیم خارج از کشور را در کشور عزیزمان ایران حل و فصل خواهیم کرد، تصریح کرد: بر اساس قانون مدنی، ما مقرراتی داریم که بعضا مانع این سرمایه گذاری هستند که این موارد را باید حل کرده و از این ظرفیت استفاده کنیم. اگر این مانع را حل کنیم، بخش عمده ای از این سرمایه گذاری از طریق آنها انجام خواهد شد.

قالیباف افزود: خود ایرانیان خارج از کشور هم می دانند که امروز نسبت به سرمایه گذاری هایی که انجام می شود، بیشترین منفعت در کشور عزیزمان ایران هست. بعد آیا نمی توانیم این سرمایه را به کشور عزیزمان ایران بیاوریم، تا منفعتش را هم کشور عزیزمان ایران و ایرانی ببرد و هم افتخار آفرینی کنیم؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید مدیریت و تکنولوژی نسل چهارمی در کشور بیاید و تحول اساسی را جهت رشد اقتصادی و دو برابر کردن درآمد های مردم و دولت ایجاد کند.

وی همچنین افزود: پایه و اساس اقتصاد کشور ما از 60 – 70 سال قبل تا کنون بر اساس واردات طراحی شده است است تا صادرات. ولی در دولت مردم مصمم هستیم که این روند را عوض کردن داده و صادرات را به جای واردات در اولویت قرار دهیم. «ما در وزارت امور خارجه یک تحول ساختاری ایجاد می کنیم؛ مثل کره جنوبی و ژاپن که وزارت خارجه آنها مسئول حوزه تجارت بین المللی هم هستند. در وزارت خارجه حتما بخش تجارت بین الملل را در اولویت قرار می دهیم؛ همه سفارتخانه و کنسولگری ها نیز باید نمایندگی بخش تجارت ما را انجام دهند و از ظرفیت ایرانی های مقیم خارج از کشور استفاده کنند؛ همه ایرانی های خارج از کشورو نیز فروش کالاهای ایرانی را نمایندگی کنند.»

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما نیازمند اصلاح در حوزه مالیات در کشور هستیم؛ آن 4 درصدی که با ارتباطات و فساد خود این پرسشها را ایجاد می کنند، کسانی هستند که فرار مالیاتی هم دارند، تصریح کرد: 40 درصد فرار مالیاتی در کشور متعلق به این 4 درصد هست. از این رو سیستم های پولی و مالی ما نیازمند یک تحول اساسی هستند.

وی ادامه داد: تنها در حوزه بانکی جوانان در صف وام جهت ازدواج هستند و نمی توانند وام خود را بگیرند ولی 400 نفر می توانند وام های کلان بگیرند؛ این سیستم بانکی باید اصلاح شود.

قالیباف تصریح کرد: بخش قابل توجهی از وام ها در سیستم تولید هدایت نمی شوند که این غلط هست. جهت تحقق سیاست های کلان و اقتصاد مقاومتی باید این عنوان را هم مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه بحث بازاریابی و مارکتینگ نقش مهم و اساسی در تولید دارد، اگر کالایی تولید شود و بازاری جهت آن نباشد، آن تولید دیر یا سریع متوقف می شود، عنوان کرد: تا کنون وزارت خارجه عمدتا در دو حوزه امنیت ملی و سیاست اولویت داشته است ولی امروز باید تجارت بین الملل را هم به آن اضافه کرده و اولویت را به کشورهای منطقه و همسایه بدهیم. در کشورهای منطقه و همسایه بیش از 400 میلیون نفر بازار داریم و بخش عمده ای از کالاها در حوزه کشاورزی، صنعت، مواد غذایی، تکنولوژی و بخشی از مواد اولیه به این بازار نیاز دارند.

وی افزود: کشور عراق حدود 50 میلیارد دلار واردات دارد و جز نفت تولید جدی و اساسی ندارند ولی جای پرسش است که چقدر از این سهم 50 میلیارد دلار را پر می کنیم؟ بر اساس آمارها حدود 10 میلیارد دلار از این رقم سهم کشور عزیزمان ایران است ولی طبیعتا باید این مبادلات را گسترش دهیم و بعد از منطقه، بازارهای جهانی را مد نظر قرار دهیم.

قالیباف با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور هر کدام با هماهنگی سیستم های داخلی و خارجی ما باید جهت فروش کالاهای ایرانی نمایندگی کنند. البته کیفیت، بسته بندی ،تعهد و تحویل به موقع کالا از الزامات اولیه یک بازاریابی درست و صحیح است آیا که قرار است در بازاز جهانی مسابقه کنیم، افزود: با کمک عزیزان در خارج از کشور می توانیم این ارتباطات را وسیع تر کنیم که ما تنها منحصر به فروش نفت و گاز، آن هم به صورت خام فروشی و فروش به چند کشور مشخص نشویم.

وی ادامه داد: تا زمانی که رونق در کشور شکل نگیرد، تولیدی شکل نمی گیرد و پرسشها حل و فصل نمی شود. یکی از اشکالاتی که بر دولت فعلی دارم این است که به خاطر کنترل تورم، رکود را بر جامعه و اقتصاد حاکم کرده هست. این همانند ماشینی است که هیچ تحرکی نداشته باشد، بعد بگوییم بنزین منصرف نمی کند. این ماشین باید حرکت کند و بعد ببینیم به ازای هر 100 کیلومتر چند لیتر بنزین می سوزاند.

وی با اشاره به اینکه هنر این است که این روند را اصلاح کنیم نه اینکه ماشین را بخوابانیم؛ الان اقتصاد کشور خوابیده؛ این در حالی است که باید رونق ایجاد کنیم و چرخش نقدینگی را اوج ببریم، گفت: با مدیریت صحیح، نظارت بر کار، ایجاد سیستم های نرم افزاری و نظارت های براق نیز باید تعادلی بین تورم و رونق به وجود بیاوریم؛ یعنی هم رونق دهیم و هم تورم ایجاد نکنیم یا این کار را متعادل انجام دهیم.

قالیباف تصریح کرد: طبیعتا هنگامی که حرف از تورم تک رقمی در کشور زده می شود حدود بیش از 350 قلم کالا مطرح هست. جایی که مردم بیشترین نیاز مصرفی را دارند باید تلاش کنیم بیشترین فشار را بیاوریم که گرانی اتفاق نیفتد. شاید کمتر از 30 قلم بیشترین کالاهای مصرفی مردم باشد که باید این کالاها را خیلی کنترل کنیم تا زندگی مردم سخت نشود ولی اگر در بقیه اقلام تورم آمد، زندگی ها را مختل نخواهد کرد در برابر می تواند رونق را به بازار بیاورد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه با باید رونق را ایجاد کرد در شرایطی که تورم ایجاد نشود و اگر تورم بود، جهت قشر محروم باید سیاست های جبرانی وجود داشته باشد، عنوان کرد: ورزش جزو سبد خانوار است و اگر هر کدام از شهروندان سلامت جسمی نداشته باشند از زندگی خود لذت نمی برند؛ یکی از اولویت های جدی ما توجه به ورزش همگانی جهت همه مردم خصوصا بانوان هست. همچنانکه این کار را جهت بانوان در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام داده ایم.

وی افزود: امروز در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هر کسی با فاصله حداکثر 300 متر از منزل خود می تواند به یک مجموعه ورزشی، پارک عمومی و تجهیزات ورزشی دسترسی داشته باشد؛ به اضافه اینکه سالن های متعدد ورزشی، استخر و سونا، سالن های توپی و غیر توپی زیادی ایجاد شده است است.

قالیباف با بیان اینکه هم اکنون در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران 12 هزار تیم در بیش از 40 رشته داریم که در طول سال مسابقه های خود را انجام می دهند، افزود: در دولت مردم مصمم هستم که این روند را همگانی کرده و این بخش را هم به مردم واگذار کنم. اجازه نمی دهم دولت در کوچک ترین مباحث ورزش مثل سالن های ورزشی دخالت کند این در حالی است که الان همه این مراکز دولتی هست؛ ممکن است بخش هایی حاکمیتی باشد که دولتی باید کار آن را انجام دهد ولی بقیه موارد باید واگذار شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: قله ما باید ورزش قهرمانی باشد که انگیزه های مورد نیاز را به وجود بیاورد. جهت ورزش قهرمانی نیازمند تجهیزات و زیرساخت های مناسب در کنار مراکز پژوهشی و علمی در ورزش هستیم، همچنین نیازمند پرورش مربیان خوب هستیم و باید از تجربه دنیا نیز در این زمینه استفاده کنیم آیا که در حوزه ورزش توانایی های خوبی داریم و می بینیم امروز چگونه جوانان در صحنه های بین المللی می درخشند.

وی عنوان کرد: یک رابطه مستقیم بین رشد اقتصادی و رشد ورزش وجود دارد؛ هر چه رشد اقتصادی زیاد باشد ما در صنعت ورزش و ورزش قهرمانی نیز زیاد رشد می کنیم.

قالیباف افزود: عنوان صنعت گردشگری امروز یکی از پردرآمد ترین صنعت ها در دنیا هست. ولی کشور ما با همه شاخصه های تاریخی و توریستی خود نتوانسته از این صنعت به درستی استفاده کند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه مطرح کرد: بخشی از ایرانیان که در سال های اخیر و در سه – چهار دهه گذشته در خارج از کشور متولد شده است اند، شاید کشور عزیزمان ایران را آنطور که باید و شاید ندیده اند و ایرانگردی نکرده اند این در حالی است که باید این وقت را جهت آن ها فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: امروز موانعی جهت ورود و خروج آنها است و یا حس می کنند ممکن است محدودیت هایی باشد ولی عرض می کنم هیچ محدودیتی جهت رفت و آمد جهت ایرانیان خارج از کشور نخواهد شد. ممکن است کسانی که از نظر عرف بین المللی آشنا شده است هستند و جنبه تروریستی دارند دارای مسئله باشند ولی آن ها حتی یک ده هزارم سایر افراد هم نمی شوند.

قالیباف همچنین با بیان اینکه ایرانیان با هر گرایش و سلیقه ای باید راحت به داخل کشور بیایند و بروند و کشور عزیزمان ایران را ببیند، تصریح کرد: در کنار این خود ایرانیان مقیم خارج از کشور بانی شوند و بتوانند تورهایی راه اندازی کنند که غیر ایرانی ها را جهت دیدار به کشور عزیزمان ایران بیاورند. این عنوان آنقدر مهم است که فکر می کنم در حوزه گردشگری، ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند این تحول را ایجاد کند تا هم به اقتصاد خودشان و هم اقتصاد کشور عزیزمان ایران کمک کنند.

وی ادامه داد: در دولت مردم مصمم هستیم بخش هایی از کشور عزیزمان ایران که جنبه گردشگری و توریستی دارد را جزو مناطق آزاد توریستی محسوب کنیم تا گردشگران بتوانند با سفرهای هوایی، بدون ویزا وارد آن فرودگاه محل انتخابی شوند، در همان استان و محیط کار گردشگری خودشان را انجام دهند و از همانجا برگردند.

قالیباف بیان کرد: نقاطی از کشور عزیزمان ایران مثل حاشیه زاگرس، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شیراز، اصفهان و کویرهای ما در حوزه توریستی بی نظیر هستند. ما باید همه پرسشها حوزه اداری و رفت و آمد را برداریم؛ این بخشی است که تاثیرات اقتصادی و فرهنگی و هم تاثیرات دوجانبه جهت ایرانیان مقیم خارج از کشور و ایرانیان داخل کشور دارد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: یک جوان ما در یکی از مناطق زاگرس نشین توانست با همان سیستم چادرهای عشایری خودش، به یک مرکز توریستی تبدیل شود؛ به نحوی که افرادی که در نوبت جهت آمدن یه این مرکز عشایری هستند، زیاد از هتل های مجلل دنیا هست. این وقت را می توان بسیار گسترش داد و از آن استفاده کرد.

قالیباف عنوان کرد: کشور عزیزمان ایران را به فرهنگ و هنرش می شناسند، ما باید این شاخصه مهم که فرهنگ و هنر است را جهت معرفی کشور عزیزمان ایران به دنیا در نظر بگیریم البته نه به سبک فعلی. این کارها فعلی ما عمدتا دولتی هستند.

وی افزود: یکی از ضعف های دولت آن است که مردم را از بین بردن کرده اند و ندیدند. فرهنگ و هنر را اهلش باید انتقال یافته کنند نه دولت؛ منزل های فرهنگ ما باید بستر ساز این کار در حوزه سیاست خارجی باشند نه مجری آن؛ همچنانکه الان در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در بسیاری از فستیوال های فرهنگی با دیگر شهرهای دنیا که خواهرخواندگی داریم، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران را به آنجا نمی بریم بلکه نگاه می کنیم چه کسانی در شهر می توانند بیشترین اثرگذاری را داشته باشند و ما از آنها حمایت می کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اولویت فرهنگ و هنر در دولت مردم به وسیله مردم جهت معرفی فرهنگ ایرانی در دستور کار هست. آیا که فرهنگ و هنر جهت معرفی کشور به دنیا و همچنین ارتقای فرهنگ داخلی بسیار مهم و اثرگذار است.

قالیباف افزود: در بیش از یک دهه توفیق خدمت در شهر تهران، عالی ترین سینماها با عالی ترین تجهیزات و معماری در شهر ساخته شده است هست؛ همچنانکه پردیس ملت حتی در طراحی ساختمان و قشنگی معماری جزو 5 سازه برتر معرفی شد. در کنار این موارد عالی ترین سالن های تئاتر ما در شهر ساخته شد. به عنوان نمونه پردیس تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیش از 10 سالن در جنوب شهر و در خاوران ساخته شده است است.

وی عنوان کرد: در دهه گذشته بیش از 5 میلیون متر مربع فضاها و زیر ساخت های فرهنگی مشمول بر سینما، تئاتر، مراکز جهت شرکت های مردم نهاد در حوزه فرهنگی، تقویت و ساخت مساجد و مراکز فرهنگی و هنری شهر ایجاد شد. در کنار این بیش از 10 هزار صندلی سینما در این مدت به ظرفیت سینماهای شهر اضافه شد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خاتمه گفت: رویکرد ما مردم است به همین جهت جشنواره های متعدد در حوزه تئاتر، فناوری اطلاعات، مکتوب، موسیقی، سینما، فیلم های کوتاه و مستند برگزار کرده ایم و گروه های متفاوت حضور یافتند؛ امروز کادر زیادی تقویت شده است اند و افراد آماتور به اشخاص مهمی در حوزه فرهنگ و هنر و تئاتر و سینما تبدیل شده است اند. معتقدیم این رویه را باید در سطح کشور توسعه دهیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | قالیباف | انتخابات | ایرانیان | ایرانگردی | محمدباقر قالیباف | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog