capelets شهرهای هرمزگان اردیبهشت بیشینه دما

capelets: شهرهای هرمزگان اردیبهشت بیشینه دما کمینه بیشینه دمای هوا هواشناسی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «آرمین زارعی» از زیرزمین به روی زمین

بی مقدمه برویم سر اصل مطلب: قرار است دنیای موسیقی در ماه های آتی با شنیدن خبر دریافت مجوز آرمین ٢afm شوکه شود. این خبر داغ را از «شهروند» داشته باشید تا برو

«آرمین زارعی» از زیرزمین به روی زمین

«آرمین زارعی» از زیرزمین به روی زمین

عبارات مهم : موسیقی

بی مقدمه برویم سر اصل مطلب: قرار است دنیای موسیقی در ماه های آتی با شنیدن خبر دریافت مجوز آرمین ٢afm شوکه شود. این خبر داغ را از «شهروند» داشته باشید تا برویم سراغ بقیه داستان.

این روزها کسانی که در مجامع هنری رفت وآمدی دارند، با دیدن آرمین زارعی یا همان آرمین ٢afm خودمان در کنار محسن رجب پور یاد یک داستان تکراری می افتند که همواره به یک شکل اجرا شده است و آن چیزی نیست مگر آمدن آن خواننده از زیرزمین به روی زمین. روندی که در آغازش چند هنگامی که خواننده گم وگور می شود و از حجم فعالیت هایش می کاهد. بعد کم کم او را در مجامع رسمی می بینیم و یا در خیریه ها تا حضورش در مجامع رسمی عادی شود. در آخر هم به یک باره می بینیم اثر تازه او به شکل رسمی منتشر شده. به نظر می رسد آرمین ٢afm در حال طی کردن این روند است.

از زیرزمین تا روی زمین
شاید مشهورترین خواننده ای که این روند را طی کرده، محسن چاوشی باشد. خواننده ای که بعد از این که با چندینه آلبوم هیت چون نفرین، خودکشی ممنوع، لنگه کفش و متاسفم دیده شد و سپس با خواندن در فیلم سنتوری فعالیتش جنبه رسمی تری به خود گرفت، ولی در اصل سال ها بعد جهت آلبوم یه شاخه نیلوفر بود که مجوزدار شد و رفیق همراهش محسن یگانه را پشت سر گذاشت. رضا مهدوی مدیرکل پیشین مرکز موسیقی حوزه هنری راجع به آن روزها به«شهروند» می گوید: آن روزها همزمان داشتیم پروژه ای به نام سه محسن را پیش می بردیم؛ محسن نامجو، محسن چاوشی و محسن یگانه. دو نفر اولی مجوز گرفتند، ولی وقت به محسن نرسید.

علاوه بر این سه خواننده؛ دیگرانی چون مهدی مقدم، سیروان و زانیار خسروی، مهدی یراحی، مسعود سعیدی و آرش و مسیح هم در سال های اخیر این روند را طی کرده اند.

روی زمین چه می گذرد؟
درآمدزایی در موسیقی کشور عزیزمان ایران فقط با کنسرت رخ می دهد. طبق شنیده ها درآمد یک خواننده زیرزمینی غیرعروسی خوان از اجراهای نیمه شخصی حدود یک ونیم میلیون تومان هست. حالا این خواننده جهت اینکه درآمدش را بیست برابر کند، باید به تهیه کننده اش امتیاز دهدکه اغلب در قالب قراردادهای بلندمدت هست. براساس این قراردادها، بخش اعظمی از درآمدهای آثار و کنسرت های خواننده جهت یک دوره ٥ تا ٧ساله به دفتر پخش تخصیص داده شده است می یابد.

چگونه روی زمین بیاییم؟
روند تبدیل خواننده زیرزمینی به خواننده مجاز روندی مبهم است و فقط از تهیه کنندگان معدودی برمی آید. محسن رجب پور راجع به این روند به «شهروند» می گوید: روند پیچیده و دشواری نیست و با توجه به صورت ای که می خواهد مجوز بگیرد می تواند ساده هم باشد. رجب پور راجع به استعلام های ارگان های گوناگون فرهنگی و امنیتی نیز می گوید: ما تنها طرف حسابمان وزارت ارشاد هست. یعنی از الف تا ی ماجرا را با ارشاد طرفیم و حالا اگر در این میان استعلام هم نیاز باشد، این را خود ارشاد می گیرد. رجب پور راجع به وقت روند مجوز گرفتن نیز می گوید: این روند مشخصی که باید طی شود، در موارد گوناگون با توجه به فعالیت هایی که آن شخص در گذشته انجام داده، ممکن است با دشواری هایی مواجه شود و همین است که کار یکی را سریعتر و دیگری را دیرتر به نتیجه می رساند.

مورد آرمین ٢afm
طبق روندی که رجب پور ترسیم می کند؛ به نظر می رسد آرمین ٢afm از آنهایی باشد که کارش ممکن است با گرفت وگیرهایی همراه باشد. به هر حال او یکی از آشنا شده است ترین های موسیقی زیرزمینی بوده و جهت رسمی شدن قطعا موانعی پیش رو دارد. محسن رجب پور ولی در این مورد به هیچ پرسشی پاسخ نمی دهد: «درباره آرمین ٢afm یا هیچ شخص دیگری تا نهادهای رسمی خبری در این زمینه نداده اند چیزی نمی گویم.»

-آیا پیگیر کارهای مجوز گرفتن ایشان هستید یا نه؟
-حتی به این نیز پاسخی ندارم که بدهم.

زمان، پاسخ همه سوالات را خواهد داد. منتظر می مانیم.

«آرمین زارعی» از زیرزمین به روی زمین

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: موسیقی | خواننده | خواننده | زیرزمین | آرمین زارعی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog